یک دوست نیازمند کمک: چه کار می‌توانید بکنید

موضوع چه درباره یک زن در یک محیط خانه باشد، یک همکار در محل کار، یا یک همراه در یک رابطه دوستی، شما می توانید پلی برای پایان دادن به بدرفتاری باشید. بدین صورت:

• به دوست خود کمک کنید تا بدرفتاری را تشخیص دهد: سوال بپرسید و مورد بدرفتاری که در حال وقوع است را تصدیق کنید. آنچه را که می بینید به دوستتان بگویید، و به او بگویید که این شرایط سالم نیست و او سزاوار این رفتار نیست. به دوست خود کمک کنید تا تشخیص دهد که بهانه‌های فرد آزارگر برای اعمال خشونت نامعتبر است. او کنترل نمی کند که آزارگرش به شرایط چه واکنشی نشان می‌دهد و او عامل این واکنش ها نیست. به او بگویید که این احتمال وجود دارد که وضعیت تشدید و بدتر شود.

قضاوت نکنید: احساسات دوست خود را با گوش دادن به خواسته های او تایید کنید، حتی اگر موافق نیستید. اگر دوست شما می‌خواهد در رابطه باقی بماند، یا بلاتکلیف است یا به تغییر امیدوار است، سعی کنید به او نگویید که اشتباه می‌کند. بدرفتاری در سکوت توسعه می‌یابد، بنابراین این واقعیت که او دارد حتی صحبت هم می‌کند، مهم است. تمرکزتان را بر دغدغه خود در مورد امنیت و عزت نفس او نگه دارید. بگذارید او بداند که ارزشش بیشتر از اینهاست و راه‌های ارتباطی را باز نگه دارید. دوستان اولتیماتوم نمی دهند. این کار نه تنها می تواند اعتمادی را که به شما دارد به خطر بیندازد، بلکه می تواند مانند تهدیدهایی باشد که او از جانب آزارگر خود تجربه می کند. از فضای عاطفی که ممکن است دوستتان در آن باشد آگاه باشید و به دنبال ارائه یک جایگزین آرام و حمایتی بگردید.

Participate: Help your friend with her safety plan and her exit plan

• مشارکت کنید: به دوست خود در برنامه ایمنی و برنامه خروجش کمک کنید: به دوستتان کمک کنید روی ایمن ماندن تمرکز کند. با او در در تکمیل برنامه ایمنی‌اش همکاری کنید، جایی که تمرکز بر حفظ ایمنی او و فرزندانش، حیوانات خانگی یا خویشاوندان دورتر است. داشتن یک برنامه ایمنی می‌تواند به نجات جان انسان‌ها کمک کند. در برنامه خروج او مشارکت فعال داشته باشید. جزئیات زیادی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی کرد (به لینک مراجعه کنید)، و دوست شما به کمکتان شما نیاز دارد.

• وقتی کار بر روی برنامه‌ها تمام شد، کار شما تمام نمی شود، در تماس باشید: با دوست خود در تماس نزدیک باشید؛ او ممکن است احساس تنهایی، ترس، خجالت یا عصبانیت کند. دوست شما ممکن است بخواهد دوباره با با آزارگر خود کنار بیاید. او ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند در برابر هر فشاری که آزارگر – یا دیگرانی که شاید جزئیات را ندانند- به او وارد می‌کنند، مقاومت کند. خطر اعمال خشونت، اغلب پس از اینکه قربانی آزارگر خود را ترک می‌کند افزایش می‌یابد. مهم است که با انجام اقدامات احتیاطی ایمنی، مراقب باشید.

• وقتی شما و دوستتان هنوز 18 سال ندارید: با دوست خود در مورد گفتن این موضوع به والدین یا سایر بزرگسالان مورد اعتماد صحبت کنید. منابع مربوط به سازمان‌های محلی را که می‌توانند کمک کنند، در اختیار او قرار دهید. اگر او نمی‌خواهد با یک بزرگسال صحبت کند، پس باید بزرگسالی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید تا در مورد آن صحبت کنید. از والدین یا مشاور مدرسه، پرستار یا مدیر مدرسه کمک بخواهید. از فرد بزرگسال بخواهید کمک کند، ارتباط برقرار کند، مداخله کند. با والدین دوستتان در مورد اتفاقاتی که برای وی می‌افتد صحبت کنید. تصور نکنید که والدین دوستتان حتماً از آزار و اذیت مطلع هستند.

o انجمن کمک به کودکان (CAS) در حال حاضر خدمات حمایتی را برای جوانان 16 تا 18 ساله ارائه می‌دهد که مورد بدرفتاری قرار می گیرند. برای پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته، با شماره 3850-718-800-1 تماس بگیرید.

اگر ناامید هستید یا ترسیدید، از دوستان و اعضای خانواده یا سایر بزرگسالان حمایت دریافت کنید: اطلاعات خود را در مورد خشونت در دوستیابی افزایش دهید. شما نمی‌توانید به تنهایی دوست خود را نجات دهید. اما با حمایت سایر منابع، خانواده یا دوستان، می‌توانید با آرامش از دوست خود در هنگام برخورد با خشونت در زندگی‌اش، حمایت کنید